Przejdź do treści

20. Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika 2023

20. Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika 2023 odbyły się w Warszawie w dniach 15-17 marca. Podczas nich w przestrzeni wystawienniczej prezentowali się wystawcy krajowi i zagraniczni z obszarów: elektryka, elektrotechnika, teletechnika oraz budownictwo. Ponadto licznym zwiedzającym zaproponowane zostały szkolenia i warsztaty.

16 marca w targach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Przedstawiciele klas: 3B TE, 3C TE, 3J TE, 4AB TE, 4C TE, 4J TE o profilach: technik elektryk, technik elektronik, technik teleinformatyk zwiedzili stoiska wystawców, a także uczestniczyli w teletechnicznych ćwiczeniach w zakresie kabli koncentrycznych, wieloparowych i światłowodowych wraz z pomiarami. Warsztaty edukacyjne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Teleletechników Polskich XXI w strefie teletechniki w ramach ww. targów, zakończyły się rozdaniem świadectw zaliczenia ćwiczeń przez naszą młodzież. Dokumenty wręczyli Pan Marek Ziółkowski – Prezes Stowarzyszenia Teleletechników Polskich XXI oraz Pan Wojciech Sosiński – Prezes Zarządu Diomar Sp. z o.o.

Po efektywnie spędzonym czasie w halach wystawienniczych uczestnicy wycieczki udali się do Starego Miasta – najstarszej dzielnicy stolicy, by podziwiać zabytki i urokliwe kamienice. Wędrówki po rynku i odchodzących od niego klimatycznych uliczkach zakończył obiad w zabytkowych wnętrzach kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Uwieńczeniem wyjazdu był PGE Narodowy. Na trasie naszej grupy znalazły się m.in.: punkt widokowy, trybuny, płyta boiska, szatnia reprezentacji Polski. Największy polski stadion zrobił ogromne wrażenie na osobach, które przebywały w nim po raz pierwszy.

Zadowoleni uczniowie pod opieką opiekunów – pani Anny Rutkowskiej i pana Romana Kuczaby – wrócili szczęśliwie do Białegostoku.

Wyjazd został sfinansowany z projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”.