Przejdź do treści

Nasi uczniowie na 29. Inżynierskich Targach Pracy w Warszawie

W dniu 14 marca 2023 r. młodzież naszej szkoły z klas: 4C TE, 4E TE, 4F TE, 4G TE, 4I TE uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej na 29. Inżynierskie Targi Pracy, które odbyły się w pięknych zabytkowych wnętrzach głównego gmachu Politechniki Warszawskiej. Targi dla inżynierów i przyszłych inżynierów zorganizowało Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw. Umożliwiły one młodym ludziom zapoznanie się z ofertami staży, praktyk i pracy w licznych firmach z branży technicznej.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Starego Miasta wraz z przewodnikiem. Uczniowie przespacerowali się urokliwymi uliczkami Warszawy, rozpoczynając wędrówkę od placu Zamkowego z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta.

Kolejnym punktem programu był PGE Narodowy. Miejscowa przewodniczka oprowadziła młodzież po Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie, opowiadając ciekawostki związane z funkcjonowaniem tego ogromnego wielofunkcyjnego obiektu i pokazując wybrane pomieszczenia oraz piłkarskie trofea.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”. Opiekę nad 30 uczniami sprawowały panie Renata Kukiełko i Anna Rutkowska.