Przejdź do treści

W magicznym świecie teatru i muzyki

W ubiegłym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku wzięli  udział w dwóch wydarzeniach kulturalnych w ramach innowacji ,,Cybernauci w świecie sztuki”.

Wtorkowy wieczór 13 grudnia młodzież spędziła w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Uczniowie obejrzeli dyplomowy spektakl studentów IV roku kierunku aktorskiego pt. “Austeria” w reż. S. Majewskiego. To nowoczesne przedstawienie teatralne było niezwykłym przeżyciem artystycznym.

Natomiast w piątek 16 grudnia młodzież pod opieką pani Doroty Gierałtowskiej spędzała czas w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Była to prawdziwa uczta duchowa dla miłośników muzyki. Uczniowie wysłuchali  koncertu fortepianowego F-dur G. Gershwina. Potem  publiczność zachwycała się muzyką skomponowaną przez Wojciecha Kilara do filmu ,,Pan Tadeusz”.

Zajęcia dodatkowe, dzięki którym uczniowie mają bezpośredni kontakt ze sztuką są finansowane z projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”.