Przejdź do treści

Warsztaty historyczne Pamiątka carskiej wizyty – album „Widoki miasta Białegostoku” z 1897 r.

W ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji” serdecznie zapraszamy uczniów klas 2-5 naszej szkoły do udziału w warsztatach historycznych Pamiątka carskiej wizyty – album „Widoki miasta Białegostoku” z 1897 r. Poprowadzi je pasjonat i popularyzator historii regionu, autor licznych publikacji książkowych i artykułów, Wicedyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku – p. Wiesław Wróbel.

Zachęcamy do udziału w warsztatach pasjonatów historii naszego miasta. Będzie to niepowtarzalna okazja do rozmowy, wymiany myśli, obejrzenia fotografii stolicy Podlasia z końca XIX wieku, pracy z historyczną mapą Białegostoku z 1910 r.
i dyskusji o zmianach, jakie nastąpiły w mieście w ciągu stulecia.

Warsztaty odbędą się w szkole w dniu 27 września 2023 r. (środa) w godzinach 15.20-16.55 (I grupa 10-osobowa) i 17.00-18.35 (II grupa, również
10-osobowa).

O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w warsztatach muszą być po zajęciach lekcyjnych. Zapisy na warsztaty: sala P09, p. Anna Rutkowska. Warsztaty odbędą się w miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach. Zapraszamy!