Przejdź do treści

Wyjazd na Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego

Dnia 15 marca 2023 r. 31 uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku pod opieką wicedyrektorów p. Dariusza Tomczaka oraz p. Piotra Mieczkowskiego wzięło udział w wyjeździe zawodoznawczym do Warszawy na Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło – EXPO XXI – Targi Światło 2023 r.

Podczas targów młodzież zapoznała się z ofertą firm polskich i zagranicznych, dotyczącą techniki oświetleniowej oraz uczestniczyła w otwartym wykładzie dotyczącym projektowania oświetlenia. Dzięki temu poszerzyła swoją wiedzę w zakresie możliwości zastosowania różnych źródeł światła w instalacjach domowych oraz przemysłowych.

Dodatkowym atutem wycieczki była możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat działających na rynku elektrotechnicznym przedsiębiorstw, które specjalizują się w różnorodnej produkcji: narzędzi monterskich, osprzętu elektroinstalacyjnego, aparatury kontrolno-pomiarowej, aparatów i urządzeń elektrycznych w technice zabezpieczeń, instalacji odgromowych itp.

Po udanym pobycie na targach pod opieką przewodnika uczniowie odbyli spacer po Starym Mieście oraz zobaczyli PGE Narodowy.

Wyjazd był elementem projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”.