Przejdź do treści

Wyjazd zawodoznawczy do Wrocławia

W dniach 14–16.06.2023 r. 36 uczniów z klas 2 it i 4 gtp pod opieką pań: Jolanty Dawidziuk, Renaty Ostapczuk i Aliny Grycuk Gruszewskiej wzięło udział w wyjeździe zawodoznawczym do Wrocławia. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”.

We Wrocławiu uczestniczyliśmy w wizytach studyjnych na uczelniach wyższych – w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta oraz na Uniwersytecie WSB Merito i zapoznaliśmy się ze specyfiką, zasadami rekrutacji, systemem pracy i ofertą dla przyszłych studentów tych uczelni.

W ASP umożliwiono nam wejście do wielu pracowni: rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki i projektowania graficznego, architektury wnętrz, sztuki i wzornictwa ceramiki i szkła, sztuki mediów – fotografia i multimedia, scenografii. Pracownie te wzbudziły ogromne zainteresowanie naszych grafików komputerowych. Mogli obejrzeć prace studentów, wziąć do ręki materiały i narzędzia, dowiedzieć się jak wygląda praca różnych urządzeń. Do dyspozycji naszych uczniów oddelegowano jednego z pracowników uczelni, który szczegółowo i z zaangażowaniem odpowiadał na zadawane pytania.

Na Uniwersytecie WSB Merito udostępniono nam wysokiej klasy pracownie komputerowe, z których korzystają studenci Informatyki i Cyberbezpieczeństwa. Jeden z pracowników uczelni przedstawił nam niezwykle praktyczne i kompleksowe spojrzenie na technologie ochrony sieci i systemów informatycznych, uzupełnione o elementy informatyki śledczej, testów penetracyjnych oraz zagadnień prawnych. Ta część niezwykle zainteresowała naszych programistów.

Kolejnym interesującym punktem było spotkanie z pracodawcą, panem Miłoszem Staszewskim – partnerem w firmie k7, certyfikowanym trenerem technicznym Apple dla ścieżki wsparcia, wdrożeniowej, serwisowej oraz programistycznej, certyfikowanym specjalistą Apple. Wzięliśmy udział w poprowadzonych przez niego warsztatach.

W napiętym programie wyjazdu znaleźliśmy też chwilę na zwiedzenie Panoramy Racławickiej, wrocławskiego ZOO oraz odpoczynek podczas koncertu przy fontannie multimedialnej.