Przejdź do treści

Wyjazd zawodoznawczy klas 3cT i 4cT

Wyjazd zawodoznawczy klas 3cT i 4cT

W dniach 8-10 listopada uczniowie klas 3cT i 4cT uczestniczyli w wyjeździe zawodoznawczym w ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”. Wyjazd rozpoczął się od wizyty na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na najlepszej uczelni technicznej w Polsce, Politechnice Warszawskiej. Tam mogli zobaczyć gmach główny, ale też odwiedzić Laboratoria Cyberbezpieczeństwa, Inżynierii Biomedycznej i Elektroakustyki, gdzie odbyły się krótkie zajęcia z danej tematyki oraz dowiedzieć się o studiach na tej uczelni. Pierwszy dzień zakończyli w parku wodnym Suntago.  

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili fabrykę VW we Wrześni i Poznaniu, gdzie mogli zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesna fabryka z wysokim poziomem automatyzacji procesów produkcyjnych. Resztę dnia wypełniła wizyta w Katedrze Gnieźnieńskiej oraz zwiedzanie Poznania m.in. z Ostrowem Tumskim, gdzie w katedrze spoczywają polscy królowie z dynastii Piastów,  oraz Starym Miastem. 

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Elektrownię w Pątnowie gdzie poza zapoznaniem się z procesem przetwarzania energii mogli podziwiać widoki na okolicę z ponad 100-metrowego bloku. Odwiedzili również pobliską bazylikę w Licheniu, największy kościół w Polsce, a ostatnie chwile spędzili w Łodzi w okolicach Manufaktury. 

Wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy instytucjom i firmom za bardzo życzliwe przyjęcie. 

Opiekunami na wyjeździe byli: Wioletta Doroszkiewicz, Elżbieta Oksiejczuk, Tomasz Dziekoński.