Przejdź do treści

Wyjazd zawodoznawczy klas 3 cT i 4 cT

Wyjazd zawodoznawczy klas 3cT i 4cT

W dniach 8-10 listopada uczniowie klas 3 cT i 4 cT uczestniczyli w wyjeździe zawodoznawczym w ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”. Wyjazd rozpoczął się od wizyty na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na najlepszej uczelni technicznej w Polsce, Politechnice Warszawskiej. Tam młodzież mogła dowiedzieć się o studiach na tej uczelni, zobaczyć gmach główny i odwiedzić Laboratoria Cyberbezpieczeństwa, Inżynierii Biomedycznej i Elektroakustyki, gdzie odbyły się krótkie zajęcia z danej tematyki. Pierwszy dzień młodzi zakończyli w parku wodnym Suntago.  

Drugiego dnia uczniowie zobaczyli jak funkcjonuje nowoczesna fabryka VW we Wrześni i Poznaniu z wysokim poziomem automatyzacji procesów produkcyjnych. Resztę dnia wypełniła wizyta w katedrze gnieźnieńskiej oraz zwiedzanie Poznania, m.in. z Ostrowem Tumskim, gdzie w katedrze spoczywają polscy królowie z dynastii Piastów,  oraz Starym Miastem. 

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Elektrownię atomową w Pątnowie. Tam zapoznali się z procesem przetwarzania energii oraz mogli podziwiać widoki na okolicę z ponad 100-metrowego bloku. Odwiedzili również pobliską bazylikę w Licheniu, największy kościół w Polsce, a ostatnie chwile spędzili w Łodzi w okolicy Centrum Handlowego Manufaktura. 

Wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy instytucjom i firmom za bardzo życzliwe przyjęcie. 

Opiekunami na wyjeździe byli: Wioletta Doroszkiewicz, Elżbieta Oksiejczuk, Tomasz Dziekoński.