Przejdź do treści

ZSE w FABRYCE NORBLINA Warszawa – zaproszenie

Zapraszamy  uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku w ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”  do realizacji wyjazdów jednodniowych  z następującą propozycją:

wyjazd bezpłatny dla uczestnika (bilety wstępu na wszystkie atrakcje, obiad, bilety na podróż).

Dlaczego warto?

„Fabryka Norblina to unikalny, wielofunkcyjny projekt rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner w sercu warszawskiej Woli. W pofabrycznych wnętrzach powstała nowoczesna i otwarta przestrzeń. Na terenie kompleksu znajdzie się ponad 66 tys. m kw. powierzchni użytkowej, która stanie się tętniącym życiem miejscem spotkań, pracy, zakupów i kultury. 40 tys. m kw. powierzchni zajmą biura, a ponad 26 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej będzie na handel, gastronomię, rozrywkę, usługi, kulturę i wellness.”

Proponujemy następujące atrakcje w czasie  jednodniowego wyjazdu – wszystko mieści się w jednym miejscu:

Art Box Experience

Wystawa Save The Planet – Ocalmy Planetę

Wystawa multisensoryczna Save The Planet – Ocalmy Planetę zabiera nas w porywającą podróż przez czas i przestrzeń w najodleglejsze zakątki globu z „zieloną” misją ratowania Ziemi. Zajrzycie do wulkanów i na dno oceanów, podróżując przez wszystkie kontynenty i oceany z ławicami kolorowych ryb, arktycznymi pingwinami, wielorybami, z kolorowym ptactwem, antylopami i gepardami. Zobaczycie niezwykłe ujęcia z kosmosu, materiały dokumentalne, przyrodnicze, ale też sugestywne animacje stworzone komputerowo.

To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii: na 800 m2 za pomocą kilkudziesięciu najnowocześniejszych projektorów i zintegrowanych ruchomych ekranów ożywają zdigitalizowane w najwyższej z dostępnych rozdzielczości obrazy. Pełne zanurzenie w świecie do którego zapraszamy, umożliwia ultranowoczesny, immersyjny system projekcji 360 stopni.

Muzeum Apple

Każde z urządzeń jest pokazane w niezwyczajny sposób, w wykreowanej, skondensowanej przestrzeni audiowizualnej. Zastosowanie scenografii, gry świateł, animacji, dźwięku, mappingu oraz infografik da widzowi możliwość obcowania z przedmiotem w unikatowym otoczeniu, pełnym kontekstów społecznych i kulturowych oraz łatwych w odbiorze informacji technicznych.

Muzeum Fabryki Norblina

Muzeum Fabryki Norblina – to nie zwyczajne Muzeum, zwiedzanie Muzeum, jest jak gra miejska. Wymaga zaangażowania odwiedzających, którzy sami odnajdować będą eksponaty i dedykowane im opisy.

Rodzaje zwiedzania:

Zwiedzanie animacyjne

Chcesz, aby po Fabryce Norblina oprowadził Cię sam właściciel?
Zwiedź fabrykę w towarzystwie Ludwika Norblina lub Teodora Wernera! Chętnie opowiedzą Ci jak wyglądały losy tego niesamowitego miejsca.

Zwiedzanie indywidualne

  • Z indywidualnie opracowanymi drukami – książeczkami opisującymi ekspozycję na każdej z 4 ścieżek zwiedzania na 3 sposoby, w zależności od potrzeb zwiedzającego (rodzina, turysta i ekspert).
  • Używając aplikacji mobilnej Fabryki Norblina i kupując bilet aktywny na 4 godziny dostępny na dwie z 5 ścieżek zwiedzania (w tym również przewodnik głosowy).

Ścieżka zwiedzania

“Budynki i architektura”

Trasę, którą będzie  przemierzać, wytyczają budynki wzniesione na terenie dawnej Fabryki Norblina. Sięgniemy w przeszłość do połowy XVIII wieku, a zakończymy na wieku XXI.

“Ludzie”

Cofamy się aż do XVIII wieku. Wtedy bowiem przychodzi na świat człowiek, który, dorobiwszy się majątku, zakupił pod miastem kawałek gruntu, pozostałość po dawnej cegielni. Zbudował tam letnią willę, którą otoczył pięknym ogrodem. Ta sama działka po latach znajdzie się w ścisłym centrum Warszawy. I to tutaj będą się wznosiły zabudowania Fabryki Norblina. W ramach tej ścieżki zwiedzania przedstawimy osoby, które odegrały znaczącą rolę w historii Fabryki Norblina.

“Maszyny i urządzenia”

W Fabryce zachowało się nie tylko ich oryginalne wyposażenie, lecz przede wszystkim sam układ funkcjonalno-przestrzenny, z pełnym ciągiem technologicznym podzielonym na podzespoły. Na trasie zwiedzania opisany jest ciąg w tej postaci był realizowany w Walcowni Metali „Warszawa”, czyli w okresie powojennym.

“Wyroby”

Ścieżka ta składa się z dwóch tras. Trasy tematycznej oraz trasy pokazującej style produktów firm zarówno Norblin i Ska, jak i Bracia Buch oraz Norblin, Bracia Buch i T. Werner. Produkty te były wykonywane zarówno w technice platerniczej, jak i galwanicznej oraz tzw. nowego srebra np. veritu; na bazie miedzi, mosiądzu jak i samego veritu.

Obiad serwowany, np.:

Food Town

5 zabytkowych halach, znajduje się klimatyczny Food Town z 23 konceptami gastronomicznymi inspirowanymi trendami z całego świata. To wyjątkowe miejsce w otoczeniu przepięknej, historycznej architektury, z muzyką w tle i ofertą, która pobudzi kubki smakowe każdego gościa.

Fabryka Norblina Wirtualny Spacer:  http: //fabrykanorblina.pl/wirtualny spacer/